Wieliczka 23-25.10.22 – Polsko-Peruwiańska Konferencja Ekonomia-Finanse-Zarządzanie Pod Patronatem Ambasady RP w Limie, Peru

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wspólnie z Instytutem Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, CENTRUM Católica, Pontificia Universidad Católica del Perú (PUCP), Lima, Peru oraz Fundacją Cognitione, organizują w Wieliczce, w dniach 23-25.10.2022 r., międzynarodową, polsko-peruwiańską konferencję z cyklu EKONOMIA-FINANSE-ZARZĄDZANIE, pt. „Współczesne wyzwania w polityce gospodarczej, biznesie i zarządzaniu”, która ma na celu prezentację współczesnych trendów i zmian zachodzących w gospodarce oraz zdiagnozowanie bieżących wyzwań związanych z problemami społeczno-gospodarczymi.

Gośćmi honorowymi będą między innymi:
Profesor Wiktor Adamus, Uniwersytet Jagielloński
Profesor Marian Gorynia, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
Profesor Percy Marquina, General Director of CENTRUM PUCP, Peru
Profesor Anna Fornalczyk, Comper oraz Collegium Civitas
Profesor Mieczysław Morawski, Politechnika Warszawska

Planujemy organizację specjalnej sesji biznesowej łączącej przedstawicieli biznesu z obu krajów.

Wstępnie, swój udział w konferencji potwierdzili następujący przedstawiciele biznesu z Peru (w trakcie potwierdzenia są kolejne firmy):

· Branża kawowa: Junta del Cafe https://juntadelcafe.org.pe/ (Nr 1 na świecie jeśli chodzi o kawę organiczną, „zero-emisyjny” producent z wieloma międzynarodowymi nagrodami)
· Ochrona środowiska: Profanape https://profonanpe.org.pe/
· Zrównoważony rozwój: Eureka https://www.eureka.la/

Zapraszamy przedstawicieli polskiego biznesu do udziału w specjalnej, polsko-peruwiańskiej sesji biznesowej. Udział polskiego biznesu, to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i networkingu, bezpośredniego kontaktu z firmami Ameryki Łacińskiej; do public relations (PR), a więc kreowania wizerunku firm globalnych, opartych na wiedzy, mających ambicje międzynarodowe. Szczególnie, gdy przeobrażenia geopolityczne (m.in. COVID-19, wojna) wymuszają zmianę łańcuchów wartości/dostaw oraz wejście na nowe rynki. Rynek Ameryki Łacińskiej ma duży potencjał ekspansji gospodarczej z krajów europejskich. Ponadto niewielkim kosztem można się zaprezentować na międzynarodowej konferencji organizowanej przez prestiżowych i rozpoznawanych organizatorów, czy pozyskać nowych klientów, odbiorców produktów/usług, a także rozwijać wspólne projekty.

W imieniu Rady Naukowej i Organizatorów bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, łączącym naukę z praktyką poprzez wspólny dyskurs przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz samorządów terytorialnych. Obrady planowane są w dwóch językach i w formie hybrydowej.

Przed konferencją, w dniu 23.10.2022 r., zapraszamy wszystkich Gości na powitalną lampkę wielickiego wina, kolację i zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.

Formularz zgłoszenia (z referatem/ bez referatu), dla przedstawicieli biznesu oraz szczegółowe informacje zw. z harmonogramem Konferencji, publikacjami znajdują się na stronie konferencji:
https://konferencja.jemi.edu.pl/pl/