Perły 2008

                         Perły Polskiej Gospodarki 2008

21 listopada 2008 r. podczas uroczystej Gali Laureatów na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono wyniki VI Edycji rankingu Perły Polskiej Gospodarki. Organizują go wspólnie od sześciu lat anglojęzyczny miesięcznik gospodarczy Polish Market i Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Patronat Honorowy sprawują Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak i Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.

Laureatami Pereł Polskiej Gospodarki 2008 w kategorii firm o przychodach powyżej 1 mld zł rocznie zostały: Stalprodukt SA Grupa Żywiec S.A. i Polkomtel S.A. W kategorii firm o przychodach 100 mln – 1 mld zł laureatami zostały Dom Development S.A., Cyfrowy Polsat S.A. i Zakłady Górniczo – Hutnicze Bolesław S.A..

Ranking – Perły Polskiej Gospodarki jest najbardziej obiektywnym pozycjonowaniem przedsiębiorstw, bowiem opiera się na metodologii wskaźnikach oceniających całe spektrum ich działalności, a pozycja na liście rankingowej zależy nie tylko od wielkości przedsiębiorstwa mierzonego wartością przychodów ogółem, ale od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej. W rankingu ocenianych jest około 1000 przedsiębiorstw, których przychody przekraczają 100 mln zł.

W uroczystej Gali Pereł Polskiej Gospodarki uczestniczyli: prof. Michał Kleiber – Prezes Polskiej Akademii Nauk, Elżbieta Radziszewska – sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, Elżbieta Juńczyk – Ziomecka – minister w Kancelarii Prezydenta RP, Rafał Baniak – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Tomasz Merta – podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jarosław Pawłowski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, prof. Jerzy Duszyński – podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Janusz Zaleski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Marian Zalewski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi i inni wysocy urzędnicy administracji publicznej, parlamentarzyści, twórcy kultury, naukowcy i przedstawiciele ponad 250 przedsiębiorstw.

LISTA PEREŁ

Lista Pereł 2008 w PDF